Teknik Özellikler


Membran Kapı Nedir?

İnsan sağlığına zararı olmayan, dünya sağlık örgütünün onayını almış sağlık normlarında kanserojen madde içermeyen bir PVC ürünüdür. Yüzeyinde anti bakteri yüzey plası olması nedeniyle bakteri tutmaz.

Membran kapı üretimi, teknik olarak silikon zar ile E1 sınıfı MDF malzemenin her yüzeyine eşit şekilde silikon ile ısı ve yüksek basınç uygulanarak gerçekleştirilen üretim tekniğidir.
 

Pvc Membran Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


1. Pvc membran kapıların soğuk preslenip preslenmediğine bakılmalıdır. Soğuk preste 24 saat beklemeyip sadece sıcak presle üretimi yapılan kapılar mdf’nin özelliği gereği sıcağa maruz kaldığında eğilme yapar ve  kapı montajdan sonra kasaya tam oturmaz.

2. Kapı kasasının kalınlığına(42 mm) ve içinde kullanılan ağaç cinslerine dikkat etmemiz gerek.(15mm mdf + 12mm köknar + 15mm mdf) Çünkü kasa; 40 mm kalınlığında ve ağır olan kapı kanadını yıllarca taşıyabilecek mukavemette olmalıdır.

3. Kapı kanadının iç kısmının kurutulmuş köknar olmasına dikkat etmemiz gerek. Aksi taktirde kapı kanatları zaman içinde dönme, bükme yapmakta ve kullanım aşamasında sorun yaratmaktadır.

4. Kasalarının sandviç kasa olmasına dikkat etmemiz gerek. Sandviç kasa olmayan, sadece mdf  olan kasaların vida tutma özelliği zayıf olduğundan dolayı kapı kanadını tutan menteşelerden zamanla ayrılmaktadır.

5. Kanadının dört bir yan jumbalarına 1 mm kenar bandı dönülmüş olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Kenar bantı kapı kanadındaki kaplamanın kalkmasına ihtimal vermez.

6. Üretimi yapan firmanın pvc kapılarının ebatlamasının ve kilit yer açımının nasıl yapıldığı da önemli bir konudur. Ebatlama makinası yada cnc de ebatlanmayan kapılar, montajdan sonra yanlarda mm lik farklar olacağından dolayı çirkin bir görüntü sergilemektedir.

7. Son olarak fitil yerinin ve bu sistemin olup olmadığına da bakılmalıdır. Fitil sistemi ses, toz ve ısı yalıtımı sağlar.

 

 

 

Membran Kapı Teknik Özellikleri

Kasa kalınlığı 42 mm

Kanat yüzeyleri 8 mm Mdf

Kasa 15 mm Mdf + 12 mm Köknar + 15 mm Mdf

İtalyan tip oval kasa

Darbelere karşı dayanıklı tamperli cam

Boya gerektirmeyen, antibakteriyel, kolay temizliği ile hijyenik

Izgaralı sistem sayesinde hava sirkülasyonu

Fitil uygulamasıyla ses ve ısı yalıtımı

Demonte özelliğine sahiptirEtiket :
COPYRIGHT 2012 DOOREL - ALL RIGHTS RESERVED
Kapı Firmaları | Kapı Modelleri | Kapı Fiyatları | Ahşap Kapı | Pvc Kaplama Kapı |

Web Tasarımı